Kamień jest materiałem uniwersalnym, może z niego powstać wiele przedmiotów o  różnych kolorach i kształtach, których oglądanie jest naprawdę hipnotyzujące. Proces obróbki naturalnego kamienia zaczyna się w kamieniołomie, gdzie znajduje się segment litej skały.

Bloki są oddzielane od niego mechanicznie uważając by nie powodować uszkodzeń kamieni. Samochody ciężarowe odpowiednie do przewożenia wielkich gabarytów służą do transportu bloków kamiennych z kamieniołomu do  stacji obróbki, gdzie są one cięte na płyty i płytki. Następnie piły przycinają płyty do wymiarowej obróbki kamienia.

W zależności od rodzaju surowca, praca  może być wykonywana na polerkach, ręcznie i na pilarkach profilujących. Naturalne bloki powierzchniowe są cięte na różne kawałki, o różnych rozmiarach i grubości. Następnie powierzchnia zostaje wykończona poprzez polerowanie tekstury.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii nowoczesne metody obróbki, dają lepsze wyniki niż metody konwencjonalne. Dzięki temu można stworzyć produkt, który może spełniać międzynarodowe standardy. Wapień i piaskowiec są zazwyczaj uzyskiwane w wykończeniu szlachetnym, podczas gdy inne twardsze wapienie i marmury mogą być polerowane. W celu uzyskania oryginalnego wzoru i koloru kamienia naturalnego, powierzchnie kamienia są polerowane ,  co nie zmienia naturalnego charakteru kamienia.