Wizyta na cmentarzu przeważnie  nie jest doświadczeniem, którego szukamy i rzadko zdarza się, aby  mogła zostać zaliczona do atrakcji turystycznych, istnieje jednak wiele atrakcji, turystycznych, które zobaczyć chciałby prawie każdy nie zastanawiając się nad tym, że to właśnie grobowiec, w którymś kiedyś ktoś został pochowany. Niektóre groby wyróżniają się spośród innych. Poniższa lista obejmuje kilka znanych na całym świecie grobowców i mauzoleów, które są uważane za główne atrakcje turystyczne.

Egipt -Wielka Piramida w Gizie. Trudno uwierzyć, że tak masywna konstrukcja jest po prostu mauzoleum, ale budowla została zbudowana jako grobowiec faraona Khufa. Jest to najsłynniejsza piramida na świecie, najstarsza i największa pomiędzy trzema piramidami w Gizie, a także najstarsza i jedyna wciąż stojąca konstrukcja Siedmiu Cudów Starożytnego Świata. Wielka Piramida została zbudowana około 2560 – 2540 roku p.n.e., o wysokości 146.5 metra (481 stóp). Piramidy w Gizie są wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego.

Chiny – Mauzoleum Pierwszego Cesarza Qin oraz terakotowej armii, zostało zbudowane w ciągu kilku dziesięcioleci, od 246 do 208 r. p.n.e.. Ogromne mauzoleum jest rozmieszczone na kilku kilometrach po obwodzie, a najbardziej znaną cechą kompleksu jest niezwykła Terakotowa Armia. Odkryta dopiero w 1974 roku armia to ogromna kolekcja rzeźb żołnierzy, której celem była ochrona cesarza w jego życiu pozagrobowym. Kolekcja jest rozłożona na kilka dołów, które razem zawierają ponad 8000 żołnierzy, 130 rydwanów z 520 końmi i 150 koni kawalerii. Orgom grobowca warty obejrzenia.

Rodzaje Kamienia do produkcji Płyt Grobowych

Izrael – Jerozolima – Grób Jezusa Chrystusa, Kościół Grobu Bożego, nazywany również Bazyliką Grobu Bożego, czyli Kościołem Zmartwychwstania, ten znany na całym świecie kościół znajduje się w Dzielnicy Chrześcijańskiej starego miasta Jerozolimy. Znajduje się on na Górze Kalwarii (Golgota), gdzie uważano, że Jezus został ukrzyżowany. W kościele znajduje się Grobowiec – uważany za grób Jezusa. Dla wielu chrześcijan miejsce to jest najważniejszym miejscem pielgrzymkowym.

1 thoughts on “Najsłynniejsze grobowce Świata

Comments are closed.