Pyskowice, a więc niezwykłe miasto pełne zabytków

To miasto może się pochwalić ciekawa historią oraz licznymi zabytkami, na które z pewnością warto zwrócić uwagę podczas wycieczki po tej części województwa śląskiego. Pyskowice to miasto ciekawe dla tych, którzy lubią historię oraz zabytkowe budowle, a tutejsze atrakcje turystyczne mają wiele uroku.

Którym zabytkom warto poświęcić tu nieco więcej czasu podczas wycieczki po tym mieście?

Pyskowice mogą się pochwalić dogodnym położeniem, a bliskość Gliwic sprawia, że tutejsze atrakcje turystyczne są dość dobrze znane wielu miłośnikom zabytków. Można tu zajrzeć m. in. w trakcie wycieczki do pobliskiego Toszka oraz Rudzińca, można też poszerzyć program zwiedzania Gliwic o wizytę w tym mieście – szczególnie, że na stronie gliwiceinfo.pl możemy przeczytać o atrakcjach turystycznych Gliwic. Bez wątpienia warto tu zajrzeć, gdyż Pyskowice mają swój urok. W dokumentach historycznych można znaleźć wiele ciekawych informacji na temat losów tego miasta w XIII wieku, wiadomo też, że w 1260 roku osada tutejsza otrzymała prawa miejskie. W latach 1327 do 1532 były Pyskowice miastem książęcym, później stały się własnością Habsburgów. O długich dziejach tego miasta przypominają zabytki, z którymi w czasie wycieczki po mieście koniecznie trzeba się zapoznać.

Piękne Stare Miasto

Stare Miasto może się pochwalić historyczną zabudową oraz układem urbanistycznym, który jest najlepszym dowodem na to, jak wspaniałą przeszłością mogą się pochwalić Pyskowice. Na rynku wyróżnia się również ratusz z 1822 roku oraz zabytkowa fontanna. Te atrakcje turystyczne mogą zachwycić każdego miłośnika historii, nie są to jednak jedyne zabytki, którym warto poświęcić nieco więcej uwagi. Ciekawą kolekcję tworzą tu zabytki sakralne, reprezentowane m. in. przez gotycki kościół Świętego Mikołaja z XV wieku oraz przez cmentarny kościół Świętego Stanisława. Ciekawym zabytkiem jest też cmentarz żydowski, który założono w 1830 roku. Pyskowice są też miastem atrakcyjnym dla tych, którzy interesują się koleją. Skansen kolejowy w Pyskowicach może się pochwalić ciekawą kolekcją parowozów i zabytkowych wagonów, które przyciągają do tego miasta wielu miłośników zabytków techniki.