Największe zamki na świecie

Na całym świecie możemy znaleźć wszelkiego rodzaju zamki, jedne spektakularnie duże, inne mniejsze, ale mające wiele uroku. Największe zamki świata to idealne miejsce, by na chwilę się zgubić, choć nie w najbardziej dosłownym tego słowa znaczeniu – uważaj na tajemne przestrzenie! Oto największe zamki na świecie.

1. Zamek w Malborku (Polska)

Ten imponujący zamek ma 143 591 metrów kwadratowych i został zbudowany w 1274 roku przez Krzyżaków, którzy używali go jako swojej siedziby do walki z wrogami Polski. Był on kilkakrotnie rozbudowywany, aby pomieścić stale rosnącą liczbę rycerzy. Jego zewnętrzne mury otaczają obszar o powierzchni 210 000 metrów kwadratowych. Również w Toruniu znajduje się potężna sieć fortyfikacyjna. Dowiedz się więcej: https://www.to24.pl/torunska-siec-fortyfikacyjna-co-wchodzi-w-jej-sklad

2. Zamek Mehrangarh (Indie)

Ten spektakularny zamek stoi na 122-metrowym wzgórzu i zajmuje ponad 81 000 metrów kwadratowych. Został zbudowany w 1459 roku, a dziś wewnątrz znajduje się muzeum z kompletną kolekcją m.in. broni, strojów i obrazów.

3. Zamek Praski (Republika Czeska)

Oprócz tego, że jest jednym z największych zamków na świecie, jest również jednym z najpiękniejszych. Ma powierzchnię prawie 67 000 metrów kwadratowych i udało mu się przetrwać wiele najazdów i pożarów. W jego wnętrzu znajdują się czeskie klejnoty koronne, a także tak ciekawe miejsca jak Bazylika św. Jerzego, Pałac Królewski i Katedra św. Wita.

4. Zamek Windsor (Wielka Brytania)

Jest to jeden z najsłynniejszych zamków na świecie i ma prawie 55 000 metrów kwadratowych. Jest to jeden z niewielu zamków na świecie, który wciąż jest zamieszkały, gdyż jest jedną z oficjalnych rezydencji królowej Elżbiety II. Został zbudowany w 1070 roku i znajduje się w mieście Windsor, w hrabstwie Berkshire (Anglia).

5. Zamek Hohensalzburg (Austria)

W Salzburgu znajduje się ten wielki zamek, który zajmuje ponad 54 000 metrów kwadratowych i jest jednym z najlepiej zachowanych na kontynencie europejskim. Posiada kilka sal, kaplicę arcybiskupa Leonharda von Keutschach, Złotą Komnatę i Złotą Salę, wśród innych ciekawych miejsc do zwiedzania wewnątrz.

6. Zamek Spiski (Słowacja)

Jest jednym z najbardziej znanych w Europie i ma 49 485 metrów kwadratowych, będąc jednym z największych średniowiecznych zamków na naszym kontynencie. Wystąpił w takich filmach jak „Smocze serce” czy „Ostatni legion”.