Najsłynniejsze piramidy świata – piramid w Gizie

Dla wielu turystów odwiedzających Egipt stanowią najważniejszy cel wycieczki. To one stały się najlepszymi wizytówkami Kraju Faraonów, one są też najsłynniejszymi i najchętniej odwiedzanymi przez turystów piramidami na świecie. Piramidy w Gizie to wyjątkowy kompleks zabytków oraz największa atrakcja turystyczna, jaką może się pochwalić Egipt. O popularności tego miejsca najlepiej świadczyć może fakt, iż biura podróży z całego świata organizują wycieczki po Egipcie w taki sposób, by ich klienci mieli szansę ujrzenia na własne oczy tych potężnych budowli.

Piramidy w Gizie

Zespół piramid w Gizie bez wątpienia zasłużył sobie na tak wielkie zainteresowanie. Ten kompleks zabytkowych grobowców to nie tylko wyjątkowe dzieło starożytnej architektury, ale i miejsce, z którym wiąże się tak wiele tajemniczych historii. To one mają wyjątkowo silną moc przyciągania turystów, to dzięki nim o piramidach w Gizie mówi się tak często na całym świecie. Popularności tych słynnych piramid sprzyja też położenie w pobliżu egipskiej stolicy. Kto odwiedza Kair, ten w czasie takiej wycieczki może bez problemów zwiedzić i najsłynniejsze na świecie piramidy. Tak ważne atrakcje turystyczne, jakimi są piramidy Chefrena i Mykerinosa, nie mogą zostać przecież pominięte przez tych, którzy odwiedzają Egipt i szukają tu wyjątkowych przygód. Osoby, które chcą zobaczyć namiastkę piramid nieco bliżej, powinni udać się w okolice Hrubieszowa. O atrakcjach turystycznych, tamtejszych zabytkach i formach spędzania czasu w Hrubieszowie i okolicach przeczytamy na hinfo.pl.

Najpopularniejsza piramida w Gizie

Największą popularnością w kompleksie tym cieszy się piramida Cheopsa. To największy grobowiec w tym miejscu, z którym też wiąże się najwięcej tajemniczych historii. Uwagę turystów skutecznie przyciąga też piramida Chefrena – kolejny egipski grobowiec, który tak aktywnie promują biura podróży z całego świata. Ciekawym celem wycieczki będzie jednak i ta najmniejsza piramida – piramida Mykerinosa, która mimo mniejszych rozmiarów jest obiektem równie ciekawym i atrakcyjnym, jak jej większe sąsiadki.